Roudnice nad Labem

Roudnice na vlně - vyberte projekt pro participativní rozpočet!

Zdravé město Roudnice nad Labem zahájilo projekt participativního rozpočtu "Roudnice na vlně", prostřednictvím kterého můžete sami rozhodnout o využití části veřejných peněz. Pomozte nám vybrat ten nejlepší záměr k realizaci!

Roudnice nad Labem nasedá na vlnu spolupráce, zapojení občanů a společného rozhodování o budoucnosti města! Náš životní prostor bychom měli tvořit všichni společně. Proto jsou pro nás Vaše názory a nápady klíčové. V letošním městském rozpočtu je vyčleněna částka 1 000 000 Kč, určená na realizaci projektů vybraných aktivními občany. Díky Vašemu zapojení v rámci veřejných setkání, školních fór a dalších diskusních platforem jsme pro nultý ročník projektu získali celou řadu kvalitních podnětů. Na tomto základě jsme sestavili seznam návrhů, odpovídající nejen přáním občanů, ale také možnostem rozpočtu a strategickým prioritám města.

Nyní tak ze sedmi projektů můžete vybrat ty, které byste ve společném veřejném prostoru viděli nejraději. Hlasování v aplikaci MUNIPOLIS probíhá do neděle 25. května. Nepropásněte šanci a rozdělte až dva hlasy svým favoritům!

Děkujeme Vám za Váš čas a zapojení do ankety.

 

 

1. Vyberte až dva projekty, které by podle Vás měly být realizovány z letošního participativního rozpočtu. Můžete rozdělit dva hlasy, nebo je dát jednomu favoritovi.

  • Celkový počet zbývajících hlasů: 2

    Zbývá kladných hlasů: 2 Počet hlasů k tématu: 2
  • 1. 
    1. 
    Doplnění a výměna přístřešků na vybraných autobusových zastávkách (např. u nemocnice či na Purkyňově náměstí) zajistí cestujícím ochranu před nepřízní počasí. Pohodlné zázemí zlepší podmínky pro každodenní pohyb po městě, zejména pro seniory, rodiče s dětmi a osoby s omezenou pohyblivostí.
  • 2. 
    2. 
    Instalace veřejného osvětlení na hlavní cestě v parku U Rozhledny zvýší bezpečnost pěších na cestě do školy, práce či za volnočasovými aktivitami. Osvětlená cesta zpříjemní pohyb ve večerních hodinách a podpoří využívání této trasy po celý rok.
  • 3. 
    3. 
    Otevřený dřevěný přístřešek v Zámeckém parku sloužící k relaxaci, meditaci a cvičení jógy pod širým nebem. Ideální prostor pro pohybové aktivity přispívající k duševní pohodě a zdravému životnímu stylu. Yoga point otevřený všem, kdo hledají klidné místo pro odpočinek a propojení s přírodou.
  • 4. 
    4. 
    Opětovné umístění veřejných hodin na náměstí usnadní orientaci obyvatel i návštěvníků města. Mlžná brána pak nabídne příjemné osvěžení během horkých letních dnů, což ocení nejen rodiny s dětmi, ale i senioři a všichni, kdo tráví čas v centru města. Tento prvek zpříjemní pobyt ve veřejném prostoru a vytvoří atraktivní místo pro krátký odpočinek.
  • 5. 
    5. 
    Oprava altánu a nové využití kašny zpříjemní pobyt v parku dětem i dospělým. Naučná zastavení podpoří vzdělávání hravou formou a nový mobiliář (lavičky, odpadkové koše) zvýší komfort návštěvníků.
  • 6. 
    6. 
    Doplnění mobiliáře (lavičky, odpadkové koše) zvýší pohodlí návštěvníků. Edukační prvky, zaměřené na přírodu či ekologii, podpoří smysluplné trávení volného času rodin s dětmi, školních skupin i široké veřejnosti.
  • 7. 
    7. 
    Vybudování bezpečných parkovacích míst pro kola na frekventovaných místech podpoří městskou cyklodopravu. Možnost pohodlně a bezpečně zaparkovat svá kola při cestě vlakem či návštěvě města přispěje k rozvoji udržitelné mobility.